Engineered Grower
God's Gift
I recieved my electric bill from last month and now see what it costs me. I am on a budget. Bill is cheap $92 a month but it is based on a year of usage and divided by 12 months. New usage for one month was $210. But, it is Winter, thus shorter days and more lights on. But, with a budget guess, I think my bill will be maybe $150. Thus an increase of $60 to $70 verses 2 ounces a month purchased which = $500!
No guessing what I should be doing.
Are there anyways to reduce my cost even more?
Equipment List
600 w LED
32x32x60 tent
Using Sharper Image Heater thermostat controlled, sparingly only on sub 0 days.
Coco